JAK MÁM VĚDĚT, JESTLI MÁM ZVÝŠIT PRACOVNÍ NASAZENÍ NEBO NAKOUPIT DALŠÍ STROJE? | Edolo

JAK MÁM VĚDĚT, JESTLI MÁM ZVÝŠIT PRACOVNÍ NASAZENÍ NEBO NAKOUPIT DALŠÍ STROJE?

Co Vaši zaměstnanci nutně ke své práci potřebují? Stroje, kanceláře, auta? Co od nich nutně potřebujete Vy? Potřebujete od nich, aby byli schopní vydělat právě na stroje, kanceláře, auta. Pokud vyrábíte, tak samozřejmě na materiál, pokud prodáváte zboží, tak na skladování, na BOZP, na telefony atd.

Co tedy drží firmu nad vodou, co zajišťuje její přežití? Mohou to být ty stroje, ano, ale kdo jim vdechne život, kdo bude řídit auta, obchodovat? Lidé. Všichni lidé ve firmě, včetně Vás, jsou zodpovědní za svoji práci a za to, že firma půjde dál. Pokud zaměstnanci nevydělají na náklady firmy (tak aby fungovala, zbylo jí na rozvoj a zbyly peníze pro majitele), je nutné se zaměřit na jejich výkon.

Pokud jde o konkrétní nakoupení dalších strojů nebo jakýchkoli věcí, lidí, kteří tvoří to, co jako firma prodáváme, tak všichni máme své limity. Přes to všechno by práce každého z nás měla být nastavena tak, aby při standardním lidském výkonu ten konečný produkt (to, co prodáváme), zvládlo uživit firmu a ty lidi, kteří k tomu přispěli.

Těžko budeme účetní platit x Kč za každou správně zaúčtovanou korunu. Ale víme, že musí být v pořádku účetnictví, administrativa, musí fungovat stroje, být zaplacený obchodník, který něčím musí jezdit, musí být dodán produkt apod.

Tip:

Zkuste zvýšit pracovní nasazení a každému přidat práci a pozorujte. Můžeme z vlastní zkušenosti doporučit i reportování toho, co za daný den / týden pracovník zvládl. Klíčem je najít takovou úroveň, kdy zaměstnanci zbytečně neztrácejí čas, ale zároveň zvládají svojí práci.

Když víme, co lidé zvládnou, podívejme se na to, s čím to zvládnou. Zvládli by více, ale nemají s čím? Tady nastupuje ten nákup dalších „strojů“, nákup prostředků pro větší produkci firmy.

P. S. Bude Vás to stát spoustu „keců“ ze strany zaměstnanců, obrňte svoji psychiku. Nikdo je nechce sedřít z kůže, ale všichni chceme vědět, co společně dokážeme, ne?

Na druhé straně, pokud máme prázdnou nevyužívanou kancelář, předplacený telefon a víme, že další člověk sám sebe uživí, proč ho nenajmout? Uživí sám sebe a vy nebudete jen tak vyhazovat peníze za nevyužívanou kancelář a za předplacený telefon tak, jako byste to dělali bez něj.

Přinos:

Defacto uvidíme možnosti zaměstnanců, možnosti fungování společnosti. Na hodně věcí jsou normy. Nezdá se Vám, že pomocí tohoto tipu zvládnete ustanovit „normy“ tam, kde se nedá jinak normovat? (Norma = nutný počet zvládnutelné práce za časovou jednotku).

Jak sledovat?

Použijte ukazatele Obrat celkových aktiv a Dobu obratu celkových aktiv.

Obrat celkových aktiv = Tržby / Aktiva

Doba obratu celkových aktiv = 365 / (Tržby / Aktiva)

Rok od roku rostoucí Obrat celkových aktiv má jedno úžasné pozitivum. Vyděláte totiž více peněz, více tržeb s majetkem, který máte. Což je fajn, ne? Je to jako jezdit s autem a na každé natankování plné nádrže ujede o pár kilometrů více …

Sdílení